Honingproeverij

Foto by: ROMAN ODINTSOVOp woensdag 12 oktober heeft Denhard de Smit van Honinghuis de Smit een workshop honing proeven gegeven voor een groep enthousiaste proevers. Na een verhalende uitleg over de samenstelling van honing, de elementen, maar ook de regels rondom honing was de eerste uitdaging om de honing te proeven. De eerste honing was wat verdunt met water, waardoor geur en de smaak voorbij aan de zoetigheid naar voren kwam. Na de pauze kregen de deelnemers al snel een bordje met daarin 6 verschillende honingen en de uitdaging om van iedere honing een soort smaakprofiel voor jezelf op te stellen. Opvallend was bijvoorbeeld de bitterheid van de kastanje honing of om te ontdekken dat er tussen crème honingen een verschil kan zitten in de kristallen die je op je tong voelt.

Al met al een hele geslaagde avond met een zoet randje, al was de afsluitende honing, die van de aardbeienboom, nogal een sterke uitsmijter met een onmiskenbare koffie smaak. Heel bijzonder.