Vangen van een zwerm

Eens in de zoveel tijd krijgen we bij de imkervereniging een berichtje dat er zwerm gevonden is, meestal in de periode van eind mei tot begin juli. Natuurlijk helpen we graag als het om een zwerm bijen gaat om ze een nieuw onderkomen te geven. Hommels, die schattige vliegende bolletje haar, kun je wel verplaatsen, maar die zijn maar een paar maanden te gast in een vogelhuisje meestal. Dus die willen we laten zitten, maar als het honingbijen zijn en ze zitten niet in een holle boom, dan helpen we graag om ze te beschermen voor de herfst en de winter.

Dus ook deze zwerm, die zich gevestigd had onder het mandje van fiets. Natuurlijk een prima plek om even te rusten, maar dat is geen beste plek om je nieuwe huis te stichten. Dus in de video hieronder zie je Alma hard aan het werk om de zwerm over te zetten in hun nieuwe huis. Een mooie verse spaarkast. En als de koningin er eenmaal in zit dan volgt de rest van het volk maar wat graag!

Heeft u zelf een zwerm gezien of gevonden, laat het ons zeker weten.