Continuiteit bijenhouderij ten tijde van Corona-virus

Hierbij treft u een berichtje aan met een link naar de brief die de Nederlandse imkerbonden vanmorgen hebben gestuurd naar het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit.

De maatregelen ten gevolge van het Corona-virus in Nederland volgen zich op. Ook voor de imkerij heeft dit op dit moment al gevolgen. Indien besloten wordt tot een landelijke lockdown (light), zullen imkers expliciet toestemming moeten krijgen om te reizen, ten gunste van het verzorgen en verplaatsten van hun volken en de zorg rond bijenzwermen. Immers, het hoogseizoen voor de imkerij is aanstaande.

De Nederlandse imkerbonden informeerden vanochtend middels een brief het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit over de noodzakelijke reisbewegingen van imkers, om de Nederlandse imkerij de komende periode te kunnen blijven uitvoeren.

Wij informeren u natuurlijk over het vervolg.

Bert Berghoef,

voorzitter Nederlandse Bijenhoudersvereniging